Tajomstvo relikvií svätej Margity Uhorskej

13. 07. 2019 | články o histórii

Osud Margity, dcéry uhorského kráľa Bela IV., bol zaujímavý, už keď ju matka nosila pod srdcom. Tiež v nasledujúcich rokoch a ešte aj dlho po jej smrti. Fascinovaný ňou bol aj polyhistor Matej Bel, ktorý ako jeden z mála videl na vlastné oči jej pozostatky, kým sa navždy stratili v múroch kláštora klarisiek.

Bratislavské noviny

link na článok Tajomstvo relikvií svätej Margity Uhorskej

zdroje textu

Bratislava Mateja Bela, vydavateľstvo OBZOR 1984  

poznámke k chybe v texte

V texte je uvedené: “V roku 1637, keď Matej Bel tvoril svoje životné dielo…”. Pri tejto informácií som vychádzala z presnej citácie, ktorá je uvedená v knihe Bratislava Mateja Bela uviedli na strane 61 v riadku 6.

Láskavá pani Zuzana Godárová ma upozornila, že Matej Bel sa narodil až v roku 1684. Zrejme teda ide o preklep, ktorý som si neuvedomila pri tvorbe článku.

Čitateľom sa ospravedlňujem a ďakujem p. Godárovej za to, že ma na chybu upozornila a ja som tak získala cenné ponaučenie do života.

zdroje fotiek
  • Katarína Králiková
  • archív KK 
Z
jazyková korektúra

text neprešiel jazykovou korektúrou

Čo Vás zaujalo?

Ďakujem za Váš názor, dojem a komentár.

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

tvorím písaním

Sprevádzam dejinami od roku 2017. Avšak, píšem, odkedy som sa naučila písať. Rada som písala slohové práce v škole. Aj listy. Neskôr ma bavilo písať seminárne práce. Nuž a nedávno som objavila čaro písania blogov. Pomáha mi to učiť sa históriu.

Publikovať texty o historických faktoch je veľká zodpovednosť. Človek by si mal overiť všetko, čo zistí. Dokonca cez viaceré zdroje. Písanie tak trvá dlhšie. Ale baví ma to. Vidím zmysel v tejto forme učenia.

Chcem v tom pokračovať a deliť sa o svoje poznatky s vami, čitateľkami a čitateľmi. Verím, že takéto spoznávanie dejín má zmysel pre mňa aj pre vás.

novinky e-mailom

blogy  |  pripomenutia   |  informácie