Je vám známe, kedy a ako vznikal Sad Janka Kráľa?

30. 03. 2020 | články o histórii

Najstarší verejný park v strednej Európe – Sad Janka Kráľa je od roku 1907 vyhlásený za štátom chránený park. Unikátny je vytvorenou polohou. Aj históriou plnou zmien. Tiež prísne chránenými stromami. A rovnako tak aj výnimočnými osobnosťami, ktoré sa zaslúžili nielen o jeho vznik, ale aj o dominanty a ich neobyčajné príbehy.

Nedávno ste si v Petržalských novinách mohli prečítať o krásach jedného z najmenších ostrovov na dnešnom území Petržalky. A tiež o vražde, ktorá sa tam v 19. storočí stala. Mnoho zaujímavostí ponúka i niekdajší najväčší ostrov. Na našich webových stránkach si niektoré z nich pripomenieme. 

h

petržalské noviny

Článok som napísala pre Petržalské noviny.

Prečítať si ho môžete tu: Je vám známe, kedy a ako vznikal Sad Janka Kráľa?

korektúry

Text neprešiel jazykovou korektúrou.
Ak v texte nájdete preklep alebo faktickú chybu, prosím, napíšte mi na info@katarinakralikova.sk. Rada to opravím.

i

zdroje

  • KAČÍREK, Ľuboš – TIŠLIAR, Pavol: Petržalka do roku 1918, Muzeológia a kultúrne dedičstvo, o. z., 2014
  • a ďalšie uvedené v texte.

Čo Vás zaujalo?

Ďakujem za Váš názor, dojem a komentár.

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

tvorím písaním

Sprevádzam dejinami od roku 2017. Avšak, píšem, odkedy som sa naučila písať. Rada som písala slohové práce v škole. Aj listy. Neskôr ma bavilo písať seminárne práce. Nuž a nedávno som objavila čaro písania blogov. Pomáha mi to učiť sa históriu.

Publikovať texty o historických faktoch je veľká zodpovednosť. Človek by si mal overiť všetko, čo zistí. Dokonca cez viaceré zdroje. Písanie tak trvá dlhšie. Ale baví ma to. Vidím zmysel v tejto forme učenia.

Chcem v tom pokračovať a deliť sa o svoje poznatky s vami, čitateľkami a čitateľmi. Verím, že takéto spoznávanie dejín má zmysel pre mňa aj pre vás.

novinky e-mailom

blogy  |  pripomenutia   |  informácie