Modré dámy a Veľká Ozdoba Uhorska – FOTKY Z PREHLIADKY 2. 10. 2022

4. 10. 2022 | fotogaléria, tematická prehliadka

Modré dámy, Mikovíniho observatórium, Uršulínske učiteľky, reformy Veľkej ozdoby Uhorska, neúspechy Korabinského necirkevnej školy, premena hradu na školu a dievčenské uličné školy boli témou prehliadky v nedeľu, 2. októbra 2022. Naša “dvorná” fotografka Janka Kollárová opäť zachytila príjemné chvíle do fotografie. Nech sa páči, pokochajte sa – a kto nebol ten je srdečne vítaný na prehliadke k téme vzdelávanie v 18. storočí opäť VO ŠTVRTOK, 6. OKTÓBRA 2022 na PALACKÉHO ul. pred ZŠ Matky Alexie, kedy túto prehliadku OPAKUJEM.

FOTO: Jana Kollárová

Prezeráme si kniha Bratislava známa- neznáma. Bratislava v 18. storočí očami Mateja Bela. Kúpiť sa dá napríklad v Martinuse, kde ju majú na moje počudovanie aj ako e-knihu v PDF.

FOTO: Jana Kollárová
FOTO: Jana Kollárová

Ďakujem vám všetkým za vašu tak príjemnú spoločnosť. Je to pre sprievodkyňu obrovská radosť deliť sa o svoje poznatky s tak milými a sústredenými ľuďmi.

Veľmi sa už teším na všetkých ďalších – srdečne Vás pozývam, príďte sa na chvíľu preniesť do 18. storočia, dozvedieť sa ako sa dozvedali nové učivo deti, študenti, dievčence a Modré dámy.

Tu je pozvánka na najbližšiu prehliadku:

Osobnosti vytesané do pamätníkov

prehliadka prispôsobená pre Nepočujúcich

sobota, 17. 12. 2022

11:00 hod.

REGISTRÁCIA POTREBNÁ TU

# bkis/rande s mestom special