Ochranca kvalitného umenia v meste: Mestský archivár Ján N. Batka

27. 07. 2019 | články o histórii

Ján Nepomuk Batka bol mestský archivár, ktorého znalci histórie hodnotia ako všestranne nadaného človeka, ktorý sa mimoriadne angažoval v oblasti kultúrneho života Prešporku. Obzvlášť zaujímavé je, ako dbal na kvalitu umeleckého prednesu. Práve tá mala podporovať kultivovanosť obyvateľov.

FOTO: Katarína Králiková

Tento článok som napísala pre Bratislavské noviny.

korektúry

Text neprešiel jazykovou korektúrou.
Ak nájdete chybu, prosím, napíšte mi na info@katarinakralikova.sk.
Rada to opravím.

i
zdroje

LASLAVÍKOVÁ, Jana. (2017)  Ján Batka a jeho vzťah k hudobnému divadlu v deväťdesiatych rokoch 19. storočia uverejnený, Zborník Múzea mesta Bratislavy 2017, ročník 29,  Múzeum mesta Bratislavy, 2017.

Čo Vás zaujalo?

Ďakujem za Váš názor, dojem a komentár.

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

tvorím písaním

Sprevádzam dejinami od roku 2017. Avšak, píšem, odkedy som sa naučila písať. Rada som písala slohové práce v škole. Aj listy. Neskôr ma bavilo písať seminárne práce. Nuž a nedávno som objavila čaro písania blogov. Pomáha mi to učiť sa históriu.

Publikovať texty o historických faktoch je veľká zodpovednosť. Človek by si mal overiť všetko, čo zistí. Dokonca cez viaceré zdroje. Písanie tak trvá dlhšie. Ale baví ma to. Vidím zmysel v tejto forme učenia.

Chcem v tom pokračovať a deliť sa o svoje poznatky s vami, čitateľkami a čitateľmi. Verím, že takéto spoznávanie dejín má zmysel pre mňa aj pre vás.

novinky e-mailom

blogy  |  pripomenutia   |  informácie