V roku 2017 som sa stala sprievodkyňou dejinami a blogerkou

28. 10. 2017 | zdieľania z kroniky

Jedného dňa, bolo to kedysi v auguste 2016 tuším. Sedela som v autobuse na jeden zaujímavý poznávací zájazd a pozorovala som prácu sprievodkyne. Riešila akýsi problém a ja som sa rozčuľovala, ako vôbec mohla dopustiť, aby ten problém vznikol. Tam. Vtedy. Zrazu ma osvietilo. Veď ja som vždy chcela byť sprievodkyňou. Ja by som to vedela robiť. Veď to aj robievam, len sa tým neživím. Pánečku, bol to objav storočia!

Hneď po návrate som začala konať. Urobila som si kurz Sprievodca cestovného ruchu na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Pôvodne som si ho chcela urobiť cez BKIS, ale nevedela som nikde na ich stránke nájsť informácie o kurze, a keď som tam písala, dozvedela som sa, že kurz otvoria, keď sa naplní počet záujemcov.

Čas plynul a keď som sa dozvedela o tom, že EU BA otvára kurz, okamžite som sa prihlásila. Po troch mesiacoch som už s nadšením držala v ruke certifikát.

začínala som ako dobrovoľníčka

O týždeň na to som ako dobrovoľníčka sprevádzala hostí v Kochovej záhrade počas podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad 2017. V jednej mojej skupine bola aj speváčka Beáta Dubasová.

FOTO: Katarína Králiková

Budova ÚĽUV na Obchodnej ul. v Bratislave.

 Práca sprievodkyne ma naplňala radosťou. Odvtedy som sa intenzívne venovala štúdiu dejín Bratislavy. Na mojich najbližších som si trénovala sprievodcovské zručnosti.

V októbri 2017, keď som oslávila štyridsiatku som po dlhých rokoch konečne vedela, že sprevádzanie dejinami je moja práca snov.

jazyková korektúra

Text neprešiel jazykovou korektúrou. Citácie v texte sú v pôvodnom znení, s dobovou štylistikou a gramatikou. Ak nájdete chybu, prosím, napíšte mi na info@katarinakralikova.sk. Rada ju opravím.
i

zdroje

Moje ♥ a ©.

Čo Vás zaujalo?

Ďakujem za Váš názor, dojem a komentár.

0 komentárov

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

tvorím písaním

Sprevádzam dejinami od roku 2017. Avšak, píšem, odkedy som sa naučila písať. Rada som písala slohové práce v škole. Aj listy. Neskôr ma bavilo písať seminárne práce. Nuž a nedávno som objavila čaro písania blogov. Pomáha mi to učiť sa históriu.

Publikovať texty o historických faktoch je veľká zodpovednosť. Človek by si mal overiť všetko, čo zistí. Dokonca cez viaceré zdroje. Písanie tak trvá dlhšie. Ale baví ma to. Vidím zmysel v tejto forme učenia.

Chcem v tom pokračovať a deliť sa o svoje poznatky s vami, čitateľkami a čitateľmi. Verím, že takéto spoznávanie dejín má zmysel pre mňa aj pre vás.

novinky e-mailom

blogy  |  pripomenutia   |  informácie